ÜMİT KOŞKAN MASALCI İLE İHRACAT EKİPLERİNİN TEMEL YETKİNLİKLERİNİ ARTIRMAK VE YÖNETSEL İPUÇLARI

 

Ümit Koşkan MASALCI'nın anlatımı ve sunumuyla ”İhracat Ekiplerinin Temel Yetkinliklerini Artırmak ve Yönetsel İpuçları Webinarı” 20 Mayıs 2021 tarihinde saat 14:00'te Zoom-Webinar uygulaması üzerinden online olarak, 104 kişinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

İhracat ekiplerinin günümüz koşullarına uygun yeterlilik ve yetkinlikte olması ihracatın gidişatını doğrudan etkileyen temel unsurlardan biridir. İhracat ekibi ihracat satış veya operasyon ile sınırlı değildir. İhracatçı şirketin her biriminin aynı anlayış ve kültür doğrultusunda hareket ediyor olması çok önemlidir. A'dan Z'ye ekip ve liderlik konularının ele alınması ve eğitim, mentörlük gibi araçlarla ekibin desteklenmesi ile ihracatta başarıyı artırmak eğitimimizin temel amacı olmuştur.

İhracat yapan her şirkette ihracat ekibinin müşteri, tüm ilgili birimler ve Gümrük, Lojistik ve diğer hizmet alınan firmalarla doğru iletişim kurması, önceliklerini doğru belirlemesi ve planlama ile sürdürülebilir ihracat sağlanması için ekipte her bireyin liderlik yetkinliğine sahip olması gereklidir. Peter Drucker'ın “Otobüse doğru kişileri al, doğru kişileri doğru yere oturt” sözünden yola çıkarak, firmalarımıza ekip durum analizi yapma fırsatını vermek eğitimizin diğer amacı olmuştur.

Eğitime katılanlar aşağıdaki konularda bilgi sahibi olma imkanına kavuşmuşlardır:

-Kazanan Takım Olmanın Anahtarları

-Güçlü bir liderlik

-Ortak Hedef

-Oyunun kurallarının netliği

-Aksiyon Planı

-Risk almayı teşvik

-100% Dahil olma/Dahil etme

-Ekip olmak için Etkili İletişim Araçları

-DISC Davranış Profili ile iletişim ve yönetim

-Liderlikte geri bildirim

-İletişim Yolunu Tıkayan Bariyerler

-Liderlik Stilleri

-Baskıcı Stil;

-Vizyoner Stil;

-Dostane Stil;

-Demokratik Stil;

-Standart Belirleyen Stil

-Koçluk Stilidir.

 

Eğitim sonunda Ümit Koşkan MASALCI, katılımcıların konuyla ilgili sorularını yanıtlamıştır.

 

Eğitimin Sunumu