Ankara Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (ADDMİB) tarafından Erbil/Irak'a Yönelik Sektörel Ticaret Heyeti Organizasyonu düzenlendi.


ADDMİB tarafından 21-24 Mayıs 2024 tarihleri arasında Erbil/Irak’a Yapı Malzemeleri Sektöründe ihracatın artırılması ve geliştirilmesi amacıyla bir ticaret heyeti düzenlendi. Program kapsamında heyet katılımcılarının pazara ilişkin deneyimlerini artırmak ve verimliliği artırmak için B2B görüşmeleri gerçekleştirildi.  

Ayrıca B2B etkinlikleri sonrasında Erbil Build Expo 2024 Fuarı ziyareti ile firmalarımıza kendi alanlarında ticari olanaklar yaratmaları sağlandı. Heyet katılımcısı firma temsilcilerimiz pazarda halihazırda müşterileri ve potansiyel alıcılarla görüşmeler gerçekleştirdi. Buna ek olarak ikili iş görüşmelerine Irak tarafından 48 firmadan 100’ün üzerinde yetkili katılmış olup gün boyu süren etkinlikte toplamda 87 ikili iş görüşmesi gerçekleştirildi.  

Heyet süresince ayrıca Erbil Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Geylan Hacı Sait başkanlığındaki heyet ve Erbil İthalatçılar ve İhracatçıları Birliği Başkanı Sayın Rasul Haji Omer ve beraberindeki heyet ile görüşmeler gerçekleştirildi. T.C. Erbil Başkonsolos Vekili Sayın Erman TOPÇU, Ticaret Ataşeleri Sayın Kerem TUZLU ve Sayın Kemal BAHADIR, B2B görüşmeleri öncesinde firmalarımıza Irak’la ticari ilişkiler konusu üzerine sunum yaptı. Tüm bu görüşme ve ziyaretlerde ADDMİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Serdar BÜYÜKBEKTAŞ ve OAİB Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Fatih YUMUŞ heyetimize eşlik etti. Katılımcı firmalar tarafından heyetin verimli geçtiği ve olumlu sonuçlar doğuracak bir heyet olduğu ifade edildi.