THAIFEX 2019 - World of Food Asia Milli Katılım Organizasyonu

Orta Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği olarak 28 Mayıs – 01 Haziran 2019 tarihleri arasında Bangkok – TAYLAND'da gerçekleştirilecek THAIFEX 2019 – World of Food Asia Fuarı'na 6. defa Milli Katılım Organizasyonu gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

2018 yılında 16.'si düzenlenen THAIFEX World of Food Asia Fuarı'na ÇHC, Kore, Tayvan, Japonya, Malezya, Vietnam, İtalya, Sigapur, Hindistan gibi  50'yi aşkın ülkeden gıda sektöründe faaliyet gösteren 2537 firma katılmış olup, fuar 62000 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.

Ülkemizden fuarda milli katılım kapsamında ise 35 firma yer almıştır.

THAIFEX 2019 – World of Food Asia fuarına milli katılım kapsamında katılacak olan firmalarımız T.C. Ekonomi Bakanlığı tarafından 2017/4 sayılı Tebliğ kapsamında, destek olarak yurt dışı milli fuar katılımlarına sağlanan teşviklerden yararlandırılacaklardır.

Fuara nakliye dahil m² katılım bedeli 920.-Usd iken, nakliye hariç katılım bedeli 720.-Usd'dir. Bu kapsamda Bakanlık tarafından belirlenerek web sayfasında ilan edilen; yer kirası, nakliye, ulaşım ve standa ilişkin giderlere karşılık olarak katılımcıya m² bazında ödenecek tutar henüz belirlenmemiş olup, 2018 yılı için  üst limit 85.000.-Türk Lirası olup, 2019 yılı fuarları için (TÜFE + Yİ-ÜFE)/2 oranında güncellemesi yapılacaktır.

Fuara Orta Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği milli katılım organizasyonu ile katılmak istemeniz halinde ekte yer alan başvuru formunun doldurularak Genel Sekreterliğimizin oaib-pr@oaib.org.tr elektronik posta adresine ulaştırılması rica olunur.